GİRİŞ

Hem Profesyonel (hayvanat bahçeleri, hayvan çiftlikleri, barınaklar v.b.),  ve evde beslenilen evcil hayvanların bakımı oldukça zor sorumluluk isteyen bir iştir.

Aşağıdaki sorunlardan bazıları size tanıdık gelebilir:

-Koku
-Enfeksiyonlar, alerjiler,
-Cilt sorunları
-Çeşitli sağlık sorunları

Bu sorunların çoğunun mikroorganizmalar veya patojen (hastalık yapan bakteri, mayt v.b.) ilgisi vardır. Yıllarca bu sorunları çözebilmek için çeşitli kimyasallar ve dezenfektanlar kullandık ve bunlara maruz kaldık. Bunun sonucunda, hem dünyamızın ekolojik dengesini bozduk hem de kalıcı çözümler bulmak yerine sorunlarımızı daha da büyüttük.

Bununla birlikte, son yıllarda bu agresif zararlı kimyasal içeren ürünlerin sık kullanılması, kontrol altında tutulması neredeyse imkansız olan, ilaçlara dirençli daha da güçlenmiş bakterilerin ortaya çıkmasına yol açtı..

Vetorin markası doğal ve sürdürülebilir hijyen ürünleri üretmek için yola çıkmıştır.. Probiyotikler (yararlı bakteriler -bacillius), ürün geliştirmemizde çok önemli bir rol oynamaktadır. Probiyotiklerle doğayı öldürmeye çalışmak yerine sorunu çözmek için doğayı kullanırız.

Hayvanlarda iyi hijyenin önemi göz önüne alındığında, Vetorin onlar için özel bir probiyotik ürün yelpazesi geliştirmiştir. Bu yazıda size Vetorin’in sağlayabilecekleri hakkında genel bir bakış sunuyoruz. Belirli uygulamalar hakkında daha ayrıntılı bilgi için, lütfen bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.

Size ve hayvan dostlarımıza iyi hizmet vermeyi umuyoruz!

Probiyotiklerin (yararlı bakteriler) bilinmeyen ve canlı yaşamındaki faydaları henüz keşfedilmemiş yönleri; yapılan bir çok üniversite laboratuvar çalışmaları ile kanıtlanmış olup, dünyada temizlik, hijyen ve koruma alanında kullanımına başlamıştır.